WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA URZĘDU MIASTA I GMINY MIŁOMŁYN

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA URZĘDU MIASTA I GMINY MIŁOMŁYN

Kulturalne serce Kosewa

GMINA MRĄGOWO
Biblioteka w Kosewie już wkrótce przeprowadzi się do nowoczesnego budynku.

W samym centrum Kosewa w gminie Mrągowo powstaje nowoczesny budynek, który stanie się domem dla miejscowej biblioteki oraz świetlicy wiejskiej.

Obecna biblioteka w Kosewie znajduje się w budynku, którego lata świetności już dawno minęły. Placówkę postanowiono więc przenieść do nowego obiektu, który będzie w pełni wyposażony i dostosowany do współczesnych potrzeb czytelników. „Wypożyczanie elektroniczne. Do tej pory mamy stary system kartkowy, a w nowej bibliotece będzie można wypożyczać książki już na kartę z całej Polski. Planujemy zakupić czytaki dla osób słabowidzących lub niedowidzących” – zapowiada Jolanta Łaskarzewska, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Mrągowo. „Dla nas to kolejna z szeregu inwestycji, można powiedzieć. Tak samo ważna jest jak mniejsze, większe i inne, natomiast dla społeczności lokalnej myślę, że to jest najważniejsza inwestycja od lat. Sami mieszkańcy apelowali o ten obiekt od wielu lat. Z funduszu sołeckiego przekazali pieniądze na projekt tego budynku” – dodaje Piotr Percewicz, wójt gminy Mrągowo.

Nowa przestrzeń pozwoli na znaczne poszerzenie zbiorów i oferty gminnej biblioteki, co na pewno ucieszy miłośników książek i literatury. „Będziemy mogli zakupić więcej książek, bo teraz już jest ciasno w bibliotece. Nie ma gdzie przeprowadzać spotkań, chociaż organizujemy to wszystko, a w tym nowym budynku będzie świetlica i biblioteka. Teraz mamy tylko bibliotekę” – podkreśla Jolanta Łaskarzewska.

Prace budowlane idą pełną parą i jak informuje wójt gminy Piotr Piercewicz, znacznie wyprzedziły swój harmonogram. Otwarcie ma nastąpić kilka miesięcy przed planowanym terminem. „Sądzimy, że będzie to wiosną, może wczesnym latem przyszłego roku, jak tylko zostanie zagospodarowany cały obiekt, przeniesiona biblioteka, a także zagospodarowany teren wokół tego obiektu” – mówi wójt Piercewicz.

Inwestycja jest finansowana z funduszu Polski Ład. Wysokość rządowej dotacji to 2,45 mln złotych. Gmina z własnego budżetu dołożyła 50 tysięcy.